Mikrozelenina

Mikrozelenina (neboli microgreens či mikrosaláty) jsou mladé výhonky zeleniny a bylinek. Jde o první, tzv. nepravé, lístky rostlin, které se sklízejí při výšce kolem pěti až deseti cm. Jsou ceněny pro vysoké nutriční hodnoty, vysoký obsah vitamínů, intenzivní chuť a atraktivní vzhled. Používají se ve studené kuchyni – např. jako ingredience do salátů a sendvičů, jako ozdoba jídel či součást smoothie.

Mikrozeleninu pěstujeme v Plzni pod LED osvětlením na přírodním substrátu bez chemie. Výhonky dodáváme ostříhané a zabalené v plastových krabičkách po 40 gCena balení je 48 Kč. Na objednávku rádi připravíme i větší balení. Rozvážíme vždy v den sklizně (obvykle pondělí a středa). 

Aktuálně nabízíme řekvičku, slunečnici a hrášek. 

V případě zájmu vypěstujeme i další druhy, např. červenou řepu, brokolici, kadeřávek, roketu, řeřichu, bazalku, čínské zelí, hrášek apod. Dodání do dvou až tří týdnů od objednání.

Mikrozeleninu je třeba skladovat při teplotě 1-5 °C a spotřebovat do 5 dní od data sklizně. Před použitím je nutné mikrozeleninu propláchnout studenou vodou.

Mikrozelenina

Alena Lehmannová

Pod Záhorskem 29
301 00 Plzeň
+420 777 615 612
alena@prirodni-zahrady.cz

© 2011 Alena Lehmannová

© design Hanja.eu | webdesign Antstudio.cz