Zahradnické kurzy

Pořádáme zahradnické kurzy pro malé i velké, začínající i pokročilé zahradníky.

Věnujeme se zejména zahradničení v nádobáchpěstování a zpracování bylinek, pěstování zeleniny nebo domácímu kompostování. Kurzy pořádáme ve splupráci se spolkem ENVICPěstírnou DEPO a Mezigeneračním a dobrovolnickým centrem TOTEM.

Zahradnické akce v roce 2019:

Kurzy je samozřejmě možné věnovat i jako dárek

Rádi vám připravíme dárkový poukaz s věnováním.

 

Mikrozelenina a klíčky

Pěstovat můžete i v zavařovací sklenici nebo kelímku od jogurtu! Naučíme se správně nakličovat luštěniny a semínka ochutnáme různé druhy mikrozeleniny - minisalátů, které můžete celoročně pěstovat doma za oknem. 

celý text

Mikrozelenina a klíčky

Připravte se na sezónu

Připomeneme si, co, kdy a jak pěstovat. Povíme si, jak vybírat semínka, substráty a další zahradnický materiál a přidáme pár nápadů, jak na pěstování využít nejrůznější recyklované nádoby.

celý text

Připravte se na sezónu

Čtverečková zahrádka

Ukážeme vám nový pohled na pěstování ve vyvýšených záhonech. Budete překvapení, jak pestrou úrodu díky téhle technice, která je vhodná i pro naprosté zahradnické začátečníky, můžete sklidit.

celý text

Čtverečková zahrádka

Bylinky na zahradě a v kuchyni

Bylinky jsou sexy, vydrží skoro všechno a v kuchyni umí zázraky. Naučte se je s námi pěstovat a zpracovávat. Ukážeme si tradiční i netradiční druhy a společně si vyrobíme semínkové pesto a bylinkovou limonádu.

celý text

Bylinky na zahradě a v kuchyni

Hmyzí hotely a krmítka

Chcete mít na balkoně a zahradě opravdu živo? Otevřete si hmyzí hotel! Poradíme vám, jak na to. Kurz potěší zejména nadšené kutily a rodiče s dětmi.

celý text

Hmyzí hotely a krmítka

Zpracování úrody

Schovejte si léto do sklenic, ať vám voní a chutná i v zimě. Máme pro vás tipy, jak sušit, nakládat a zavařovat a samozřejmě i rady, jak zeleninu a ovoce skladovat, aby vydržely co nejdéle čestvé.

celý text

Zpracování úrody

Kompostování a péče o půdu

Když je půda zdravá a v kondici, pěstování jde samo. Naučte se o ni pečovat a míchat pro ni dokonalý výživný koktejl. Kompostování není žádná věda!

celý text

Alena Lehmannová

Pod Záhorskem 29
301 00 Plzeň
+420 777 615 612
alena@prirodni-zahrady.cz

© 2011 Alena Lehmannová

© design Hanja.eu | webdesign Antstudio.cz